zawory silnikowe

Produkty

sterowniki i regulatory termostaty i presostaty monitoring i zarządzanie automatyka chłodnicza armatura chłodnicza chłodnictwo transportowe chłodnice powietrza skraplacze wentylatory i silniki wymienniki płytowe agregaty i sprężarki klimatyzatory montaż klimatyzacji pompy ciepła przyrządy i narzędzia serwisowe czynniki chłodnicze i oleje automatyka grzewcza automatyka przemysłowa

Siłowniki MVSx16 on-off dla zaworów kulowych VSS/VSD CONTROLLI

Controlli


Siłowniki MVSx16 dedykowane są dla korpusów zaworów kulowych CONTROLLI typu VSS/ VSDZawory te stosowane są w instalacjach grzewczych i klimatyzacyjnych dla obiegu ciepłej i zimnej wody.

Siłowniki nie posiadają sprężyny powrotnejDo sterowania zaworami wymagane jest napięcie zasilające oraz sygnał sterujący. Siłowniki (zawory silnikowe) pracują na zasadzie włącz-wyłącz. Gdy temperatura zadana zostanie osiągnięta zawór zostaje zamknięty (brak sygnału sterującego styk zwarty), natomiast gdy temperatura zadana nie jest osiągnięta zawór jest otwarty (włączony sygnał sterujący-styk zwarty).

Czas otwarcia-zamknięcia zaworu silnikowego to ok.60 sekund.

Obudowa siłowników MVSx16 wykonana z plastiku wyposażona jest w pokrętło ręcznego sterowania służące do otwarcia zaworu w przypadku braku zasilania. Siowniki wyposażone są w styk krańcowy zwarty przy całkowicie otwartym zaworze. W momencie rozpoczęcia zamykania zaworu styk otwiera się. Siłowniki dostarczane są z dwoma kołnierzami sprzęgającymi dla połączeń zgodnych z ISO 5211 F03/F05 lub F04, w zależności do którego typu zaworu ma być przyłączony siłownik.

Możliwe kombinacje siłowników MVSx16 on-off z zaworami kulowymi. 

SIŁOWNIKIZAWORY KULOWE

MVS216

MVS416

2-drogowe

VSS6

VSS7

3-drogowe

VSD5

VSD6

VSD8

 

DANE TECHNICZNE:  

MODELMVS216MVS416

Moment obrotowy:

16 Nm
Zasilanie: 230 Vac 24 Vac
Sygnał sterujący: on-off (włącz-wyłącz)
Czas otwarcia/ zamknięcia: 60 s
Temperatura pracy: -5oC...+50o
Stopień IP: IP 65
Styk krańcowy: max. 6 (1)A  230V 
Ręczne otwarcie/zamknięcie: tak, ze wskaźnikiem LED
Silnik elektryczny: dwukierunkowy

 

W celu uzyskania bliższych informacji prosimy o kontakt.