pozostałe

Produkty

sterowniki i regulatory termostaty i presostaty monitoring i zarządzanie automatyka chłodnicza armatura chłodnicza chłodnictwo transportowe chłodnice powietrza skraplacze wentylatory i silniki agregaty i sprężarki klimatyzatory montaż klimatyzacji pompy ciepła przyrządy i narzędzia serwisowe czynniki chłodnicze i oleje automatyka grzewcza automatyka przemysłowa

Zestaw do uszczelniania układów klimatyzacji samochodowej


Uszczelnianie mikro-ubytków w układach klimatyzacji samochodowych.

Super Seal PRO po zaaplikowaniu do systemu, przemieszcza się wraz z olejem i czynnikiem w instalacji. W suchym strumieniu czynnika pozostaje stabilny nie zmieniajśc swojego stanu. Jednak w przypadku wykrycia miejsca nieszczelności, wchodzi w reakcję z wilgocią znajdującą się w powietrzu i zaczyna formować krystaliczną strukturę, uszczelniając w ten sposób nieszczelność (czynnik chłodniczy, ulatniając się z systemu, ochładza temperaturę otoczenia do punktu rosy, co powoduje osadzenie się mikro kropelek wody w obrębie miejsca nieszczelności). Super Seal PRO przeznaczony jest do naprawy mikro-ubytków o średnicy do 300 mikronów (przykładowo, średnica ludzkiego włosa to od 40 do 300 mikronów). Tego typu nieszczelności nie są wykrywalne przy zastosowaniu tradycyjnych metod wykrywania nieszczelności (które są w stanie wykryć ubytki o wielkości ok. 600 mikronów).

Jedna aplikacja Super Seal Pro wystarcza na uszczelnienie wielu miejsc nieszczelności. Preparat pozostaje w systemie przez wiele lat zabezpieczając system przed przyszłymi mikro-nieszczelnościami. Ciśnienie, temperatura i brak wilgoci w systemie zabezpieczając przed utwardzeniem się preparatu wewnątrz systemu.

Super Seal Pro przeznaczony jest do wszystkich typów samochodowych układów klimatyzacji.Super Seal Pro zawiera środki konserwujące, wydłużające żywotność uszczelek, węży i innych elementów gumowych i polimerowych. Dzięki składnikom osuszającym eliminuje wilgoć w systemie. Podnosi wydajność instalacji klimatyzacyjnej, pozwala oszczędzić czas, pieniędze, oraz środowisko - zabezpieczając przed emisją czynnika do atmosfery.

Technologia jaką wykorzystuje Super Seal Pro jest od dawna używana w wykrywaniu nieszczelności podziemnych linii transmisji gazu, rur, zbiorników, sprężarek i zbiorników ciśnieniowych. Jednak dopiero teraz znalazła zastosowanie w uszczelnianiu układów klimatyzacyjnych.

UWAGA! Super Seal Pro przeznaczony jest do uszczelniania mikro-ubytków. Nie uszczelnia większych nieszczelności, zwłaszcza takich, wskutek których nastąpił całkowity wyciek czynnika z układu. Aplikowanie produktu do układu klimatyzacji odbywa się tylko podczas operacji napełniania systemu czynnikiem chłodniczym!