Televis Compact 600-autonomiczna jednostka monitorująca...

    Firma Eliwell wyszła naprzeciw potrzebom swoich klientów i opracowała nową generację urządzeń monitorująco-zarządzających. TelevisCompact 600 jest następcą dobrze znanej serii TelevisCompact 60. Jest elastycznym modułowym rozwiązaniem przystosowanym do zdalnego monitoringu i zarządzania urządzeniami chłodniczymi i klimatyzacyjnymi zainstalowanymi w supermarketach, magazynach, centrach gastronomicznych itp. Łącząc wieloletnie doświadczenia oraz innowacyjne rozwiązania technologiczne producent wyposażył nową wersję w dodatkowe funkcje, które zostaną opisane poniżej.

  • Dotykowy wyświetlacz LCD

    Zastosowanie kolorowego, 3,5 calowego, dotykowego wyświetlacza umożliwia w łatwy sposób podglądać odczyty oraz stany wyjść, zmieniać ustawienia oraz zarządzać urządzeniem z poziomu lokalnego.

  • Łącze LAN

    Platforma systemowa oparta na serwerze WEB, pozwala na zdalne połączenie się użytkownika z obiektem za pośrednictwem sieci Internet. Wykorzystując dowolne urządzenie wyposażone w łącze internetowe (komputer PC, Smartfon, Tablet) i tradycyjną przeglądarkę można w prosty sposób zdalnie zarządzać i monitorować poszczególne sterowniki połączonych w systemie Televis za pomocą sieci RS-485 lub modułów radiowych. Dzięki zastosowaniu łącza internetowego mamy również możliwość przesyłania informacji o wystąpieniu alarmów. Wykorzystując serwer pocztowy mamy możliwość wysyłania komunikatów alarmowych w formie e-maila. Natomiast wykorzystując bramkę „e-mail do sms” można przesłać komunikat alarmowy w formie SMS na dowolny telefon GSM.

  • Modem GSM

    Urządzenie wyposażone jest również w złącze RS-232 umożliwiające podłączenie zewnętrznego modemu GSM. Funkcja ta daje możliwość połączenia się z urządzeniem w miejscach gdzie nie występuje sieć przewodowa. Zastosowanie modemu GSM pozwala również na bezpośrednie wysyłanie komunikatów alarmowych SMS oraz na informowanie za pomocą wdzwaniania się na określony numer telefonu.
 

    Jak sama nazwa wskazuje urządzenie posiada kompaktową budowę, pozwalającą na łatwy montaż naścienny w dowolnym miejscu monitorowanego obiektu. Pamięć wewnętrzna urządzenia pozwala na gromadzenie rejestrów z ok. roku (zgodnie z dyrektywą HACCP). TelevisCompact 600 został wyposażony w dodatkowy slot na karty SD, pozwalający na zwiększenie liczby archiwizowanych rejestrów. Poza tradycyjną rejestracją temperatury i stanów poszczególnych wejść i wyjść  opartą na sztywnym interwale, posiada również możliwość rejestracji zdarzeń asynchronicznych.

    Firma AVICOLD, jako polski przedstawiciel firmy Eliwell, zapewnia swoim klientom kompleksowe wsparcie techniczne oraz polskie wersje oprogramowań i dokumentacji.
 

mgr inż. Mariusz Parchański
P.W.  AVICOLD Sp.J.
(artykuł pochodzi z "Technika Chłodnicza i Klimatyzacyjna" 9/2011)